JUNG -- DEPRESE -- serotonin a zdraví
jak zní nervy napjaté jako struny
? REKLAMA ?
cituji z:
http://bylinky.doktorka.cz/noni-dzus-pomaha-u-deprese/
Noni džus pomáhá u deprese
3.5.2010 00:00
Bylinky
Výzkum Dr. Heinickeho a jeho spolupracovníků prokázal, že noni je schopna upravit produkci a zužitkování látky nazvané serotonin.
Tato schopnost je daná přítomností xeroninového systému a důležité látky z noni -- scopoletinu. Serotonin se tvoří v organismu člověka, a le jeho hladina je často v nerovnováze. Vyrovnání hladiny serotoninu přispívá ke zmírnění deprese, úzkosti, odstranění poruch spánku a k úlevě od bolestí včetně migrény.
Noni je významný doplněk léčby celé řady nemocí, které depresi vyvolávají nebo doprovázejí.
Prof. M UDr. Solomon zaznamenal ve své studii 1111 lidí trpících de presí, kteří pravidelně pili tahitský noni džus, 77% z nich udávalo významné snížení příznaků deprese. Průměrná dávka tahitského noni džu su byla asi 90 ml denně, což je možno převést na 4 polévkové lžíce ráno nalačno a na 2 polévkové lžíce večer před večeří každý den. Po zlepšení stavu je možno dávku snížit na minimum (1-2 polévkové lžíce denně).
Zdroj: MUDr. Dana Chvátalová - Noni - dar z přírody, nakladatelství Ecce Vita
Související články
Když je v mozku nedostatek serotoninu
15.4.2010 00:00
Deprese, úzkost, maniodepresivita - SPECIÁL
29.1.2008 00:00
DLPA - aminokyselina pro dobrou náladu a snížení chuti k jídlu
9.12.2005 00:00
Jak podpořit produkci serotoninu
5.11.2004 00:00
Deprese a doplňková léčba
21.10.2003 00:00
DL-fenylalanin proti chronické bolesti a depresi
13.12.2002 00:00
Související produkty
Noni Gold Star - Noni Juice
NONI vita - šťáva z ovoce noni
DLPA 500mg
Bio-noni
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
http://zdravi.tiscali.cz/sance-prestat-kourit-je-asi-10krat-vetsi-s-pomoci-odborne-poradny-37063
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
http://sex-vztahy.doktorka.cz/proc-se-muzi-a-zeny-nekdy-mijej/
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
cituji z:
http://zdravi.doktorka.cz/potrebujeme-se-hybat-potrebujeme-zdrave-klouby
Potřebujeme se hýbat, potřebujeme zdravé klouby
8.6.2010 00:00
Zdraví
Pro člověka je pohyb naprosto přirozený. Co si ale počít, když nám v něm brání třeba bolesti kloubů? Chcete si jít na procházku, pohrát si s vnoučaty, potřebujete pracovat na zahrádce a bolestí se nemůžete ani pohnout?
Jakmile skončí růst, nastartuje se přirozené stárnutí a automaticky dochází k opotřebování kloubního aparátu. Degenerativní onemocnění nazývané osteoartróza (zkráceně také artróza) signalizuje, že byla narušena rovnováha metabolických dějů v chrupavce a postupně se mění i její struktura. Onemocnění se vyskytuje častěji u žen než u mužů, především ve vyšším věku, svou roli hraje i dědičnost, nemluvě o následcích úrazů.
"Málokdo si uvědomuje, že by měl svým kloubům věnovat pozornost již od dospívání a potíže v pozdním věku přinejmenším oddálit," říká MUDr. Eduard Šťastný z ortopedické kliniky 2. Lékařské fakulty UK a FN Motol.
"Ve dvaceti letech u zdravého jedince ještě nic nenasvědčuje tomu, že by k poškození kloubů docházelo. A přesto už lze na buněčné úrovni postřehnout změny, které se projevují na chrupavčité a kostní tkáni. S postupným rozvojem onemocnění se už může přihlásit bolest a spolu s ní omezení hybnosti kloubů, v pokročilejších stádiích nemoci kloubní deformita a oslabení svalů."
Postiženy nemusí být pouze "nosné" klouby dolní končetiny, ale i drobné klouby ruky. U lidí kolem šedesátého roku věku jsou nezřídka patrny i významné strukturální změny na kloubech páteře - nejčastěji její krční a bederní části. Tento stav se označuje jako primární artróza, kdežto o druhotnou artrózu se jedná v případě, že byla způsobena vrozenou abnormalitou nebo následkem úrazu.
Není nad prevenci
Mírné prvotní obtíže můžete zvládnout sami. Stačí se vyvarovat činnosti, která je způsobila, užívat nesteroidní antirevmatika v podobě mastí, gelů a tablet na potlačení bolesti a zpomalení degenerativního procesu.
Dobrý stav kloubů si zajistíte také správnou výživou a rozumným pohybem, ke kterému patří plavání, jízda na kole a chůze. Rozumný pohyb totiž pomáhá "vyživovat" kloubní chrupavku a zachovávat dobrou funkci svalového aparátu. A pomoci jim můžete i doplňky stravy.
K ochraně buněk slouží antioxidanty - vitaminy C, E a zinek. Pro obnovu pojivových tkání a pro ochranu chrupavky proti poškození je důležitý chondroitin sulfát, jedna z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky se schopností vázat vodu v tkáních, čímž zabezpečuje její pružnost. Glukosamin sulfát také napomáhá při novotvorbě chrupavčité tkáně. Organická sloučenina síry MSM (methylsulfonylmethan) se účastní při tvorbě struktury vláken kolagenu a napomáhá bránit poškozování chrupavky vlivem volných radikálů. Kyselina hyaluronová je další hlavní součástí mezibuněčné hmoty, která je nezbytná pro správnou strukturu i výživu kloubní chrupavky.
Vhodné doplňky stravy
V lékárnách je velké množství různých kloubních přípravků. Jak se ale v nabídce lékáren zorientovat a čeho si při výběru kloubní výživy všímat? Je to zejména složení preparátu. Velmi dobré výsledky jsou s látkami označovanými jako SYSADOA, symptomaticky pomalu působící léky (symptomatic slow acting drugs of osteoarthritis), mezi něž patří glukosamin a chondroitin sulfát a kyselina hyaluronová. Jejich efekt nastupuje se zpožděním (po 1-2 měsících), účinek však přetrvává 2-3 měsíce po vysazení. Snižují bolesti, zlepšují funkci kloubu, zpomalují onemocnění a podílejí se na regeneraci chrupavčité tkáně. V lehčích stadiích osteoartrózy lze dosáhnout i úplného vymizení obtíží, v pokročilejších stadiích alespoň jejich zmírnění a zpomalení další destrukce a úbytku kloubní chrupavky. Důležité je také množství těchto látek obsažených v denní dávce přípravku. Ve většině studií je zmiňována denní dávka 1500 mg glukosamin sulfátu a 1200 mg chondroitin sulfátu.
Eva Pavlatová
DÁLE ČTI:
http://zdravi.doktorka.cz/fotoalergicke-latky/
http://bylinky.doktorka.cz/kustovnice-cinska-lyceum-chinense-goji/
Kustovnice čínská, lyceum chinense - goji
http://zdravy-domov.doktorka.cz/domaci-ekologicky-saponat-2
JABLKA
http://www.rozhlas.cz/plzen/receptar/_zprava/jablecny-kolac--836474
http://www.rozhlas.cz/plzen/receptar/_zprava/jablecny-kolac--836474
Nestíháte splácet? Slučte své půjčky!
Prášky? Raději ne… AŤ SMUTEK PŘEBOLÍ