Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalitní informace o ovoci a zelenině pro laickou veřejnost

22. 4. 2010

cituji z:
http://www.interspar.cz/spar/svet_zdravi_a_vyzivy/projezte_se_ke_krase.htm


Projezte se ke kráse


Nová kampaň "Projezte se ke kráse" zdůrazňuje kvalitní a čerstvé potraviny, které díky svým přírodním vlastnostem a účinkům na lidský organizmus příznivě ovlivňují zdraví. Ať už zpomalují proces stárnutí buněk, chrání mozek a cévy, snižují riziko vzniku zhoubných nádorů nebo zlepšují trávení. Anti-Aging medicína využívá těch nejmodernějších metod k cílené komplexní diagnostice jednotlivce.

Hlavní postavou kampaně je prim. MUDr. Monika Golková, prezidentka asociace a medicíny proti stárnutí ČR a SR, která se stala novou tváří obchodního řetězce Interspar.

V nové kampani bylo představeno deset potravin, které napomáhají ženské kráse a zdraví. Cílem kampaně bylo poukázat na skutečnost, že vhodně kombinované potraviny mají podobný účinek jako mnohem náročnější kosmetické či chirurgické zákroky.

Představujeme Vám 10 produktů, které Vám pomohou udržet si krásu a zdraví den co den.

Banán, zbraň proti celulitidě!
- brání vzniku celulitidy

- vyplavuje toxíny z těla

- obsahuje serotonin (hormon štěstí)

Banán je účinný prostředek v péči o Vaši krásu. Banán je ceněn pro vysoký obsah draslíku a hořčíku. Draslík stimuluje vylučování vody z těla a pomáhá vyplavit z tukových buněk škodliviny (toxiny) vzniklé z látkové přeměny. Tím výrazně brání vzniku celulitidy na stehnech, pažích a dalších problémových partiích těla. Velké množství hořčíku v banánech přináší také uvolnění napětí svalů a tlumí pocity nervozity. Banán obsahuje i serotonin (hormon štěstí) a působí účinně jako balzám na naši psychiku. Konzumace banánu podporuje navíc produkci látky melatoninu, spánkového hormonu, který je spjatý s dlouhověkostí. Dobrá nálada a optimismus na dosah!

  Víno, ať si stárne už jen víno!

- účinné proti civilizačním chorobám

- podporuje dlouhověkost

- chrání pleť proti rychlému stárnutí

Resveratrol obsažený v jadérkách a slupkách hroznů, je látkou s prokázanými účinky v boji proti civilizačním chorobám a k podpoře zdravé dlouhověkosti. V prevenci proti stárnutí pomáhá i řada minerálů hroznového vína (draslík, hořčík, mangan, měď, železo, zinek, selen, chrom a další). Antioxidační sloučeniny obsažené ve víně snižují citlivost pleti vůči slunečnímu záření a brání jejímu rychlému stárnutí. Proto jsou výtažky z hroznů velice často složkou pleťových krémů s anti-aging efektem. Hroznové víno obsahuje unikátní hroznový cukr, který postupně uvolňuje energii a díky tomu netloustnete a přitom máte stále dostatek energie. Chraňte si svou přirozenou krásu!  

  Pomeranče, s vráskami je konec!
- zpomalují proces stárnutí

- zpevňují pleť

- snižují cholesterol

Pomeranče obsahují mimořádně vysoké množství vitamínu C.  Vitamín C je jeden z hlavních antioxidantů našeho těla. Neutralizuje volné radikály, které poškozují naše buňky a urychlují proces stárnutí. Vitamín C se podílí se na i   syntéze kolagenu, který je důležitý pro pevnost naší pleti, proti předčasným vráskám a pro zdravé cévy. Tyto pozitivní vlastnosti jsou spojeny s denním příjmem 60 mg vitamínu C, což odpovídá pouhým 2dcl štávy z čerstvých pomerančů. Jeden pomeranč obsahuje 15% denní dávky vlákniny pomáhající udržet krevní cukr po kontrolou a přispívá ke snížení cholesterolu v krvi. Vitamín C je opravdu zázračný- nezapomínejte na něj!

 Rajčata, zachraňte si svou kůži!

- výrazně ovlivňují kvalitu a stárnutí kůže

- omezují riziko nádorových onemocnění

- obsahují beta karoten

Obsahují tři antioxidanty – beta karoten, vitamín C a lykopen ovlivňující kvalitu, stárnutí a zdraví pokožky a vznik nádorových onemocnění. Lykopen pomáhá zabraňovat vzniku rakoviny kůže, projevy akné, zlepšuje obranyschopnost kůže a celého našeho těla. Pozitivní vlastnosti na kůži se projevují od 5 mg lykopenu denně, což odpovídá 6 zralým rajčatům. Zřetelně zpomaluje stárnutí buněk, zejména těch, které jsou nejvíce vnímavé k vlivům prostředí. Naše tělo bohužel nedokáže absorbovat lykopen bez přítomnosti tuku, proto je výhodné rajčata konzumovat třeba s olivovým olejem. Nechte svou krásu zrát!

Brokolice – pilulka krásy pro Vaši pleť
-  chrání imunitní systém

-  zdravá detoxikace organismu

- účinná v prevenci rakoviny prsu

Zdravá  hormonální detoxikace organismu je nezbytná pro normální funkci imunitního systému. V brokolici je obsažena molekula DIM (diindolylmethan) přirozeně stimulující přirozené detoxikační enzymy a hormonální metabolismus. Zároveň DIM přispívá k prevenci nádorových onemocnění-zejména prsu.

 Brokolice obsahuje také řadu dalších potřebných látek pro organismus – kyselinu listovou, vitamín C, vápník, hořčík, draslík, zinek a mangan. Vitamín C a Zinek jsou součástí mnoha "pilulek krásy". Jsou to vitamíny a minerály zdravé a krásné pleti, ale také vlasů a nehtů. Pozor však na přípravu brokolice v kuchyni. Nesprávnou přípravou se prospěšné látky ničí, proto brokolici doporučuji připravovat pouze v páře. Nejúčinnější je syrová! Bojujte s toxíny s chutí!

Chřest, určitě můžete mít lepší vlasy, pleť a nehty!

-  přispívá ke skvělé fyziké a duševní kondici

-  chrání zdravý zrak

-  podporuje kvalitu růstu vlasů a nehtů

Vysoký obsah důležitých vitamínů a minerálů a jejich kombinace dělají z chřestu ideální potravinu pro udržení fyzické i psychické kondice. Chřest je považován za elixír mládí! Obsahuje velké množství betakarotenu – provitamínu vitamínu A, který je nezastupitelný pro zdravý zrak, kůži, obnovu sliznic a dokonce proti některým typům rakovinného bujení. Navíc kombinace vitamínů skupiny B, betakarotenu a zinku je ideální pro zdravé vlasy, pleť a nehty. Chřest obsahuje značné množství kyseliny listové a niacinu napomáhající správným hormonálním procesům v těle a obnově buněk. Chřest byl oblíben již v antice a jeho chuti propadl i Hippokrates nebo Julius Caesar.

Losos, lepší než plastická chirurgie!

- zpomaluje předčasné stárnutí

- nezbytný pro funkci mozku

- reguluje cholesterol

Rybí maso, zejména tučnější obsahuje řadu velice užitečných a účinných látek zabraňující předčasnému stárnutí. Jsou to esenciální mastné kyseliny omega 3, které jsou nezbytné pro funkci mozku, imunitního systému, regulují hladinu cholesterolu a krevního cukru, ale působí také velice pozitivně na naši pleť a vlasy. Rybí maso obsahuje DMAE (dimethylaminoethanol) a ten je lepší než plastická operace! DMAE je právem považován za žehličku na naši pleť, která působí protizánětlivě a vypíná předčasně se vyskytlé vrásky. Lidský život je naprogramován na 120 let, vyzkoušejte proto tzv. Středomořskou dietu!

 

Kozí sýr – nechte svou kůži dýchat/projasněte svou pleť
- vhodný i pro alergiky

- prodlužuje život

- aktivuje buněčné dýchání pleti

Kozí sýr obsahuje na rozdíl oproti kravskému skutečný vitamin A (kravské mléko jen provitamin A). Dále vitamín B12, C, železo, kyselinu listovou, mastné kyseliny a látky chránící buňky před rakovinou. Snad nejvýznamnější substancí   obsaženou v čerstvém mléce je UBICHON 50. Ta zajišťuje bezporuchovou látkovou výměnu v buňce, udržuje buňku déle při životě. Je součástí pleťových krémů renomovaných firem, protože účinně   detoxikuje a dokonale čistí pokožku a   navrací pokožce lesk a svěžest. Aktivuje buněčné dýchání.

Efekt účinků všech látek může vyzkoušet opravdu každý, kozí sýr snesou i osoby alergické na bílkoviny obsažené v kravském mléce. Kozí mléko má jiné složení tuků než kravské a tím má nejblíže k mléku mateřskému, proto je také lehce stravitelné. Odrazuje vás jejich typická vůně? Sáhněte po úplně čerstvém výrobku v biokvalitě. Ten je bez konzervantů, je sladký a zcela neutrální. Až zrání typický odér sýru zesiluje a zvýrazňuje.

 

Jablka - Jablko denně a nebudeš potřebovat lékaře !

-  snižují riziko vzniku rakoviny

-  chrání funkci mozku

-  normalizují střevní mikroflóru

Jablka obsahují vitamín C a řadu antioxidantů, které chrání DNA v lidských buňkách a snižují tak riziko vzniku rakoviny. Flavonoidy (druh antioxidantů) z jablek prostřednictvím antioxidačních a protizánětlivých reakcí chrání mozek před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou.                                                         

Jablka obsahují vysoké procento fruktosy nebo-li ovocného cukru, který je mimojiné zdrojem enegie pro kůži. Díky svým pektinům (vláknině)   jablka zlepšují činnost střev, snižují cholesterol a normalizují střevní mikrofloru. Nastrouhané jablko a šťáva z něj nám může pomoci srazit horečku. Pečené jablko nám skvěle poslouží jako zdravý a lehký dezert, kterým uchvátíte i ty nejzarytější odpůrce sladkostí.  Energie pro Vaši kůži!   

 

                              

Hovězí maso, zaútočte testosteronem!
- důležité pro imunitní a srdečně cévní systém

- zdroj bílkovin pro tělo

- podporuje produkci testosteronu

Hovězí maso obsahuje širokou škálu živin včetně cenných minerálních látek, zejména železa, zinku a selenu. Selen je nesmírně důležitý pro zdravý imunitní a srdečně-cévní systém. Nejdůležitější a nejhodnotnější částí masa je svalová tkáň, ta je cenným zdrojem bílkovin pro náš organismus.Nejdůležitějším efektem konzumce hovězího masa je podpora produkce hormonu testosteronu. Testosteron   je nezbytný pro naši energii, podporu růstu svalů a zdravý mozek. Ovšem pozor - zásadní vliv na výživnou hodnotu hovězího masa má kuchyňská úprava. Vychutnejte si sílu, zdraví a chuť!