Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náladu nám spraví komici nebo náš pes - se sousedovic psem je to nejisté!

30. 4. 2010

 

 

cituji z:
http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/americti-komici-napsali-navod-jak-prezit-prusvihy-v-praci/470801


Američtí komici napsali návod, jak přežít průšvihy v práci

 
vydáno: 30.04.2010, 18:18 | aktualizace: 30.04.2010 18:40

New York - Zaspání a zmeškání důležité schůzky, výpověď bez udání důvodu nebo nevysvětlitelná nepřízeň recepční. Američtí komici Gregory Bergman a Jodi Millerová si uprostřed recese dělají legraci z práce - nebo jejího nedostatku. V novém knize
 nabízejí zpola absurdní a zpola vážně míněné rady, jak vyřešit podle nich ty největší pracovní  průšvihy. Napsala o tom agentura Reuters.

 "Lidé se potřebují zasmát, a rádi poslouchají věci, které mají co dělat s prací a nedostatkem míst
," říká Millerová, která pořádá vlastní komediální show.
"Zoufalství je nerado samo"

Míra nezaměstnanosti v USA byla v březnu 9,7 procenta. Je to zhruba dvojnásobek než před dvěma a půl lety. Podle Bergmana se lidé nyní stydí méně, že nemají práci, a víc o tom mluví.

"Když teď udělám vtip o tom, jak jsem chudá nebo že nemám práci, lidé se s tím ztotožní a líbí se jim to," řekla Millerová. "Kdybych to o sobě řekla dřív, řekli by, že jsem ztracená existence."

Zaměstnancům, jejichž jméno si šéf plete, autoři doporučují ho (nikoli šéfa) změnit. Kopírku je podle nich nejlepší  zničit, když člověk neví, jak ji použít. A pokud na vás ostatní  "hází" své úkoly, vaším úkolem je podle komiků ...splnit je špatně.

Knihu s názvem

WTF? Work: How to Survive 101 of the Office's Worst F*#!-ing Situations (Co to sakra je? Práce: Jak přežít 101 těch nejpos*#!-nějších situací v kanceláři) v dubnu vydalo americké nakladatelství Adams Media.


Autor: ČTK
www.ctk.cz


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
cituji z:
http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/tretina-zen-se-pry-radsi-sveri-psovi-nez-manzelovi/469810?self


Třetina žen se prý radši svěří psovi než manželovi
 
vydáno: 28.04.2010, 20:27 | aktualizace: 28.04.2010 20:58

Los Angeles -

Třetina amerických žen, které chovají nějaké domácí
 zvíře, tvrdí, že jejich zvířecí přítel umí naslouchat líp než manžel. V případě mužů si se zvířetem lépe popovídá 18 procent chovatelů. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila webová stránka 

 AP-Petside.com.

 Například čtyřicátnice Christina Holmdahlová bez přestání mluví se svou kočkou, dvěma psy nebo třemi koňmi. Přirozeně o manželovi. "Kdo je se mnou na mých procházkách? Často jim vyprávím o práci nebo o manželovi," říká. Každý by měl podle ní mít nějaké zvíře, jako je třeba její kůň Whistle, jehož má od 19 let. Povídání se zvířaty prý umožňuje ventilovat znepokojující témata. Člověk si je promyslí a zklidní se.

Bill Rothschild ví, že problém zůstane nevyřešený, přijde-li s ním za svou chotí, se kterou žije 19 let, nebo za Cray Aikenem, rakem, jehož před čtyřmi lety přinesla domů dcera. Podle Rothschilda ze státu New York je Cray určitě lepší posluchač než žena, která "naslouchat neumí". Odezvu sice nemůže čekat ani od korýše, avšak s kočkami a psy je to jiné. "Je vám určitě líp, když se svěříte jim. Takové olíznutí od velkého psa udělá hodně," konstatuje Rothschild.

Podle telefonického průzkumu provedeného začátkem dubna s 1112 lidmi konzultuje své problémy se zvířaty jeden z deseti chovatelů. Většina z nich je přesvědčena o tom, že zvířata mají stálou
 povahu a zřídka trpí depresí. Jenom pět procent majitelů vzalo své miláčky k veterináři nebo odborníkovi
 na zvířecí duše, jelikož se jim zdálo, že je jejich přítel skleslý. A ještě menší počet se rozhodlo podat svému zvířeti lék proti depresi.

Jako terapeuti se osvědčují zejména psi - svěřuje se jim čtvrtina majitelů, zatímco kočkám jenom 14 procent chovatelů.

Karen Suedová má ordinaci na veterinární klinice v Los Angeles a je jednou z 50 zvířecích psychologů s licencí vydanou americkou veterinární společností
. U většiny psích pacientů
 řeší problém s agresivitou a úzkostí, u kočičích nejčastěji ignoraci vyčleněného záchodku.

Podle Suedové hovoří se svými zvířaty každý. "Poskytují nám bezpodmínečnou oporu, nikdy neodseknou, nikdy nekritizují a jsou vždy k dispozici. I když své partnery milujeme, nejsou vždy s námi, mají vlastní představu, jak se máme s problémem vyrovnat. Muži-partneři většinou nestojí o řeči, ale o vyřešení problému," říká Suedová.
Autor: ČTK

 

pro dobrou náladu

http://praktickazena.vlasta.cz/ 

Zacvičte si pro dobrou náladu